![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13693055
*
nr 1369 3055
Spegel
Sent 1800-tal, 25x30 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:38:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 16:43:35
1
100 kr
14/12 08:25:23
1
350 kr
14/12 22:39:56
2
300 kr
14/12 22:39:56
1
350 kr (Budbetjänt)
14/12 22:41:31
2
500 kr
17/12 10:58:29
3
500 kr
17/12 10:58:29
2
500 kr (Budbetjänt)
21/12 18:23:53
4
800 kr
21/12 18:32:49
2
700 kr
21/12 18:32:49
4
800 kr (Budbetjänt)
21/12 18:33:21
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1369 3055
Spegel
Sent 1800-tal, 25x30 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 16:43:35 | 1 | 100 kr |
14/12 08:25:23 | 1 | 350 kr |
14/12 22:39:56 | 2 | 300 kr |
14/12 22:39:56 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
14/12 22:41:31 | 2 | 500 kr |
17/12 10:58:29 | 3 | 500 kr |
17/12 10:58:29 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
21/12 18:23:53 | 4 | 800 kr |
21/12 18:32:49 | 2 | 700 kr |
21/12 18:32:49 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
21/12 18:33:21 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53